Vizyon

Büyük Veri alanında araştırma, geliştirme ve yenilik faaliyetlerini artırmak

Misyon

  • Veri değer zincirinin güçlendirilmesi
  • Avrupa çapında büyük veri ekosisteminin oluşturulması

Kimler Katılabilir?

Büyük veri, veri üretimi, veri analizi  araştırma alanında faaliyet gösteren sanayi kuruluşları, KOBİ’ler, araştırma kuruluşları ve üniversiteler Büyük Veri Derneği'ne (BDVA) üyelik yoluyla katılabilirler.

Çalışma Alanları

  • Veri ve veri teknolojileri ile iglili araştırma ve yenilik faaliyetleri

Üyeler

Big Data PPP yapısına Büyük Veri Derneği’ne (BDVA) üye olarak katılmak mümkündür.  Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden farklı uzmanlıkları temsil eden 350’nin üzerinde üyesi bulunmaktadır. Önde gelen üyeler arasında aşağıdaki kurum ve kuruluşlar yer almaktadır:

TC, BT, IBM, SINTEF,Madrid Politeknik Üniversitesi, NSN, Thales, Siemens, SAP, Orange, Atos, INDRA, ITI, VTT, Fraunhofer

Türk Üyeler

Büyük Veri Derneği’nin (BDVA) üyeleri içerisinde Türkiye'den Teknopar Endüstriyel Otomasyon San. ve Tic. A.Ş., Organon Analytics ve Sestek yer almaktadır.

Üyelik İçin

Büyük Veri Derneği’ne (BDVA) Sanayi firmaları, KOBİ’ler, Üniversiteler, Araştırma Merkezleri üye olabilmektedir. Üyelik ücretli olup, 3 farklı tipte üyelik ücreti bulunmaktadır:

Kuruluş Tipi

Tam Üye

Asosiye Üye

Büyük sanayi

9.500 Avro

2.500 Avro

KOBİ

1.500 Avro

500 Avro

Akademi ve Araştırma

1.500 Avro

500 Avro

Kamu Kurumları 1.500 Avro Ücretsiz

 

Üye olmak için, “Membership” adresinden Büyük Veri Derneği’ne (BDVA) üyelik başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

Yol Haritası Bileşenleri

  • Avrupa Yenilik Alanı
  • Teknik Öncelikler ( veri yönetimi, mimariler, analitik)
  • Teknik Olmayan Öncelikler ( ekosistem ve iş modelleri, standardizasyon)

Ayrıntılı Bilgi

Bu sayfada yer alan bilgiler, BDV PPP ve Büyük Veri Derneği'nin (BDVA) internet ortamında yer alan dokümanlarından derlenmiş olup, detaylı bilgi için Big Data Value PPP ve Büyük Veri Derneği’ nin (BDVA) web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.