Özel Koşullar: 

Türkiye tarafı için program sürekli çağrıya açık olup ABD tarafı için çağrılar farklı tematik alanlara göre ve belli bir son tarihle açılmaktadır.

Tematik alanlara göre NSF tarafından açılan çağrıları görmek için tıklayınız.

Çağrı Kodu: 
TÜBİTAK-2501
Çağrı Açıklaması: 

TÜBİTAK ile ABD Ulusal Bilim Vakfı (National Science Foundation-NSF) arasındaki işbirliği çerçevesinde Türk ve ABD'li bilim insanları arasında ortak projeler desteklenmektir. Bu kapsamda "2501 - Araştırma Projeleri- NSF ile İkili İşbirliği Destek Programı" ve "2501 - Ar-Ge ve Yenilik Projeleri - NSF ile İkili İşbirliği Destek Programı" başlıkları altında iki adet program başvuruya açıktır.

TÜBİTAK-NSF işbirliği projelerinde Türk tarafına TÜBİTAK tarafından yurtdışı seyahat desteği ve araştırma desteği verilmektedir. 

TÜBİTAK'a yapılacak proje başvurularının elektronik başvuru sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir.

  • TÜBİTAK için ilgili başvuru programı sürekli çağrıya açık olan 2501 programı iken ABD'li proje grubunun NSF'in başvuruya açık herhangi bir araştırma destek programına başvuruda bulunması veya NSF'in herhangi bir destek programından fon alıyor olması gerekmektedir. Başvurularınızda lütfen NSF’in konulara göre değişen çağrı tarihlerini dikkate alınız. NSF çağrıları sayfası için tıklayınız
Çağrı Açılış Tarihi: 
Sürekli Açık
Çağrı Kapanış Tarihi: 
-
Proje Toplam Bütçe Üst Sınırı: 
720,000 TL
Proje Toplam Süresi Üst Sınırı: 
36 ay
Çağrı Türü: 
Akademik İşbirliği Çağrısı
Ülke: 
Çağrı Bağlantısı: 
https://www.tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/uluslararasi/ikili-isbirligi-destekleri/2501/icerik-2501-abd-ulusal-bilim-vakfi-nsf-ile-ikili-isbirligi-programi
Öncelikli Alanlar: 

Biyoloji, Bilgi ve İletişim Teknolojileri,  Mühendislik, Siber Güvenlik, Çevre Araştırmaları, Coğrafi Bilimler, Matematik, Fizik ve Astronomi.

 

Öngörülen Çağrı Bütçesi: 
Üst limit bulunmamaktadır.