ÖNEMLİ DUYURU 
Destek ve Ödül Programları çevrimiçi başvuru süreçlerinin hızlandırılması ve başvurular için basılı kopya belge alınmaması amacıyla yürütülen elektronik imza (e-imza) çalışmaları tamamlanmıştır. 29/06/2020 tarihi itibariyle programlara opsiyonel olarak e-imza ile başvuru alınmaya başlanmıştır. 01/01/2021 tarihi itibariyle yapılan başvurular ise sadece e-imza ile alınmaktadır. E-imzalı başvuru süreci ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

MSCA DOKTORA SONRASI BURSLARI (MSCA PF) ÖN DEĞERLENDİRME DESTEĞİ

DESTEĞİN TANIMI VE KAPSAMI

Marie Skłodowska-Curie Proje Ön Değerlendirme Destek Programı kapsamında, Marie Sklodowska Curie Doktora Sonrası Bursları (Marie Sklodowska Curie Postdoctoral Fellowship Program – MSCA PF) çağrısına sunulacak proje önerilerinin, projeler sunulmadan önce, bu konulardaki başvuruları değerlendirme konusunda uzman kişi ve kuruluşlarca incelenmesi amacıyla ön değerlendirme desteği verilir.

MSCA PF Proje Ön Değerlendirme Desteği, proje önerilerini Avrupa Komisyonu’na sunmaya hazır hale getirmiş araştırmacılara yöneliktir. Söz konusu destekten MSCA PF burslarına başvuracak olan ve projelerini Türkiye’deki ev sahibi kuruluşlarda yürütecek araştırmacılar faydalanabilir. Türkiye'den Avrupa'daki herhangi bir kuruluşa gitmek üzere başvuru yapan araştırmacıların başvuruları kabul edilmemektedir. 

MSCA PF Çağrısı kapsamında proje önerisinin Avrupa Komisyonu’nun belirlediği değerlendirme kriterlerine göre yazılmış olması gerekmektedir. Proje ön değerlendirme hizmeti, araştırmacı tarafından yazılı hale getirilmiş proje önerisinin uzman kişi veya kuruluşlar tarafından incelenmesi, gerekli iyileştirme ve düzeltmelerin yapılması ve başvuru gerçekleştirilinceye kadarki süreçte danışmanlık desteği verilmesini kapsar.

Destek faydalanıcıları, projeleri eşik üstünde kaldığı veya başarılı olduğu takdirde eşik üstü ve başarı ödüllerine de başvuru yapabileceklerdir.

 

2021 Yılı Başvuru Takvimi

Başvuru Başlangıç Tarihi           : 30/06/2021 saat 12:00

Başvuru Son Tarihi                    : 20/08/2021 saat 17:00

E-imza için Son Tarih                : 27/08/2021saat 17:00

 

2021 yılı destek duyurusu için tıklayınız. enlightened

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Sorularınızı msca.ondeg@tubitak.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

 

MSCA BURS PROGRAMLARINA KATKI FONU (MSCA COFUND) ÖN DEĞERLENDİRME DESTEĞİ

DESTEĞİN TANIMI VE KAPSAMI

Marie Skłodowska-Curie Proje Ön Değerlendirme Destek Programı kapsamında, MSCA COFUND çağrısına sunulacak proje önerilerinin, projeler sunulmadan önce, bu konulardaki başvuruları değerlendirme konusunda uzman kişi ve kuruluşlarca incelenmesi amacıyla ön değerlendirme desteği verilir.

Amacı, Türkiye’deki ev sahibi kuruluşlarda yürütülmek üzere daha fazla sayıda ve daha kaliteli projeler sunulmasını sağlamak ve bu yolla Ufuk2020 Programı kapsamında ülkemizin başarısını artırmaktır. MSCA COFUND Çağrısı kapsamında proje önerisinin Avrupa Komisyonu’nun belirlediği değerlendirme kriterlerine göre yazılmış olması gerekmektedir. Proje ön değerlendirme hizmeti, kuruluş tarafından yazılı hale getirilmiş proje önerisinin uzman kişi veya kuruluşlar tarafından incelenmesi, gerekli iyileştirme ve düzeltmelerin yapılması ve başvuru gerçekleştirilinceye kadarki süreçte danışmanlık desteği verilmesini kapsar.

Destek faydalanıcıları, projeleri eşik üstünde kaldığı veya başarılı olduğu takdirde eşik üstü ve başarı ödüllerine de başvuru yapabileceklerdir.

 

2021 yılında verilmesi planlanan desteğe ait detaylar çok yakında duyurulacaktır. enlightened

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Sorularınızı msca.ondeg@tubitak.gov.tr adresine iletebilirsiniz.