ÖNEMLİ DUYURU:

Başarı Ödülleri 2019 yılı kodlu Ufuk2020 Çağrılarından itibaren TL olarak hesaplanacak ve ödenecektir. Hesaplama ve formül detaylarına "Ödeme" sekmesinden ulaşılabilmektedir.

 

ÖDÜLÜN TANIMI VE KAPSAMI

Ufuk2020’ye sunulup Avrupa Komisyonu, Ortak Teknoloji Girişimleri, ERC, EURAMET veya Eurostars tarafından bağımsız hakemlerce değerlendirildikten sonra desteklenen proje önerilerine verilecek olan ödüldür.

Ödüle hibe sözleşmesi imzalandıktan sonra başvuru yapılabilir.

Başarı ödülünün, %80’i proje yürütücüsü ve varsa proje ekibine, %20 lik kısmı ise genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri hariç olmak üzere proje yürütücüsünün kuruluşuna ödenir. MSCA–IF ve ERC Projeleri için ödül yalnızca proje yürütücüsüne ve kuruluşuna ödenir. Başarı ödülünün %20’lik kısmının proje yürütücüsünün kuruluşuna ödenmediği durumlarda, ödülün tamamı proje yürütücüsüne ve varsa proje ekibine ödenir.

Başarı ödülünde 2. ve devam eden ödemeler için, Avrupa Komisyonu'ndan alınan her ödemeden sonra ödeme belgeleri ile başvuru yapılmalıdır.


BAŞVURULAR HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

Başarı Ödülleri, 30 Haziran 2016 tarihinde özel sermayeli kuruluşların başvurusuna açılmıştır. 2 Aralık 2016 tarihinden itibaren, vakıf üniversitelerinden sunulan ve başarılı olan projeler için de başarı ödülü başvurusu alınmaktadır.

Yasal düzenleme çalışmalarının devam etmesi nedeniyle Kamu kurumları ve devlet üniversiteleri (vakıf üniversiteleri hariç) için başvuru tarihleri daha sonra açıklanacaktır.

Ödül duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.